İhtiyaç sahiplerine 105 TIR yardım


762 | | |
| |

 

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 No’lu Şube, İHH Sultanbeyli Temsilciliği, Sultanbeyli Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü’nün iş birliğiyle başlatılan “İyiliğe Yol Ver” kampanyası kapsamında toplanan 105 TIR’lık yardım ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere kriz bölgelerine uğurlandı.

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Talat Yavuz, Sultanbeyli’de görev yapan ve bu projeye can-ı gönülden destek olan üyelere ve Sultanbeyli halkına teşekkür ederek, “Kampanya kapsamında kayda değer bir yardım toplanmıştır. Bundan dolayı gururluyuz” dedi.
 

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, ismini vermeden yardım yapmak isteyen hayır sahiplerine özellikle teşekkür ederek, “Allah, halkımızın verdiği biri bin yapsın” şeklinde konuştu.

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç, 2017 yılında da çalışmalara devam etmek zorunda olduklarını belirterek, “Devletimiz Halep ile ilgili önemli bir iş yaptı. Sürece milletimiz de dahil oldu. İnsanlarımız evindeki reçelleri paylaşır duruma geldi. Buna hamd ediyoruz. İhtiyaçlar çok fazla, çalışmaya devam etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Sizler milletimizin yüksek duygu ve düşüncelerini temsil ediyorsunuz. Bu asil davranışınız insanlık için güzel bir örnek olmuştur” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, Abdülmetin Balkanlıoğlu’nun yaptığı dua ile yardım TIR’ları yola çıktı. 

Top